Patrik Čavoj

Kondiční, rehabilitační a silový trenér.

StrongFirst SFG 1
CORE 1
Hybrid Training

Majitel Fit Factory Třinec.

Roman Kujawa

Kondiční, rehabilitační a silový trenér.

StrongFirst SFG 1
CORE 1
Hybrid Training

Majitel Fit Factory Třinec.

Jmenuji se Patrik Čavoj a celý život se snažím objevovat možnosti tohoto života. Někdo by řekl, že si prostě rád komplikuji život, ale já to raději nazývám tvořivostí.
 
Již jako předškolák jsem našel zálibu v pohybu a sportu. Celé dny jsem trávil s přáteli vymýšlením nových her. A když kamarádi zrovna neměli čas, vymýšlel jsem hry a výzvy prostě jen sám pro sebe.
 
Po hokejových létech, které těsně nevedly do NHL, jsem se vydal na školy bojovat o diplomy a tituly. Tuto hru jsem také nedohrál, protože jsem velice tvořivě někde u konce studia vycestoval do zahraničí (studijní pobyt v Německu) a nějak jsem se prostě zapomněl vrátit zpátky domů.

Na cestách, které plnily mé sny (byl jsem 2 roky v Africe, z toho polovinu jako dobrovolník pracující na rozvojových projektech), jsem zažil úžasná dobrodružství a potkal nezapomenutelné lidi.
Po 5 letech v zahraničí jsem chtěl začít novou etapu života. Vrátil jsem se zpět domů. Vrátil jsem se zpět ke sportu (ten jsem nikdy opravdu neopustil).

Založil jsem netradiční tělocvičnu Fit Factory Třinec, kde tvořím pohybové systémy, trénuji a žiji. Pracuji s klienty všech věkových kategorií a na všech úrovních fyzické kondice. Z klientů se stávají postupem času přátelé a z tělocvičny se stal domov.
Miluji svůj život a snažím se jej žít tak, aby byl plný inspirace a krásných chvil.

Jmenuji se Roman Kujawa a „pohyb“ můžu považovat za své druhé jméno.

Provází mně celým životem a ochutnal jsem různé jeho příchuti.
Všichni se nějak hýbeme, je to naše přirozenost. Já mám, ale mezi pojmy pohyb a sport rovnítko. Beru sport jako součást svého života a neumím si to představit jinak.

Můj starší syn se mě jednou zeptal: "Kde k tomu všemu bereš motivaci?"

Byl jsem překvapen tou otázkou a nechápal ji.
Po chvíli mi došlo, že ne všichni to vnímají stejně jako já. Potřebují motivaci, cíle, výsledky a důvody proč.

Když se někdo ptá: "Proč"? ... já už mám v daný moment po svém tréninku a přemýšlím nad další aktivitou.

Posedlost? Dříve možná ano. Teď bych to nazval vášní a kořením svého života.

Když se ale vrátím k otázce svého syna, tak mi dal vlastně odpověď. Odpověď na to, co chci v životě dělat, čemu se věnovat a v čem se chci zdokonalovat. Tohle vše mi dokáže splnit komunita lidí, která může být právem hrdá na to, že patří pod křídla Fit Factory Třinec.

Jsem nesmírně rád, že jsem mohl v tomto netradičním gymu projít svou cestu od úplného začátku. Nejdříve jako atlet, pak závodník, trenér a vnímat energii, která tam plyne z různých pohledů. Možná i proto přišla nabídka od Patrika, které si nesmírně vážím a je pro můj život velmi zásadní. Já ji přijal a stal jsem se jeho společníkem a spolumajitelem FFT.

Splnil se mi sen. Můžu učit lidi hýbat se. A když to dělají správně, učím je dát do pohybu sílu.